PROPAGACE DĚTSKÝCH DOMOVŮ

Projekty realizujeme zpravidla z finančních zdrojů, získaných aktivitami Charita dětem či za pomoci sponzorů.

 

Dejme šanci dětem:
Snahou tohoto projektu Dejme šanci dětem, je vyhledávat talentované děti v dětských domovech a poskytnout jim finanční prostředky na další vzdělávání a rozvíjení svého talentu. Dětem, které jsou odkázány na péči státních institucí, například dětských domovů. Bohužel jsou v dnešní době dětské domovy dotovány státem a tyto státní dotace poskytují sice základní péči, ale na rozvíjení talentů, na zaplacení individuálního vzdělávání a rozvíjení talentu již peníze nejsou.

Děti dětem 2011 v Mikulově:
Známé tváře a holky i kluci z dětských domovů se v pátek 8. dubna sešli na jednom pódiu. Kongresový sál mikulovského zámku totiž hostil další ročník charitativního koncertu Děti dětem.
Život, problémy, osudy a touhy dětí z dětských domovů motivovaly Janu Pletněvovou k založení společnosti Charita dětem. Právě ta zaštiťuje organizaci koncertů, které pomáhají. Výtěžek z nich každoročně putuje na konto neziskových organizací.

„Letos jsme se rozhodli pro dětské domovy v Jihomoravském kraji, a to v Hodoníně, Holicích, Strážnici a v Mikulově. Finance použijí na vybavení a potřebné účely," uvedla Pletněvová.

Zábavní program zahájila árie Caruso v podání finalisty Talentmánie Milana Suleje. „Pozvání do Mikulova je pro mě velká pocta. Moc si vážím toho, že právě já můžu touto cestou dětem pomoci,“ nechal se slyšet operní pěvec, který spolupracuje s Peterem Dvorským.

Šoumenství v krvi zase nepopřela Jana Kepková, devítiletá herečka a zpěvačka, která se proslavila zejména rolí Míši v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Na sto padesát diváků pobavil taky herec a komik Luděk Sobota se svojí chotí Adrianou.

Vlastní nadání ukázaly i děti ze čtyř jihomoravských dětských domovů. Zpívaly, tančily a především se bavily. Rozdováděla je hlavně stálice koncertů Děti dětem Bea Albrecht známá z pořadů Ivana Mládka.

Na své si ale přišli všichni z publika. „Oceňuji hlavně charitativní zaměření koncertu, výběr hostů a zapojení dětí. Některé mají opravdu talent, jejich vystoupení mělo úroveň. Báječně jsem se bavil,“ zhodnotil večer Petr Florián z Mikulova.

      

      

    

Sponzoři akce:
           
           

           

Ostatní sponzoři:
Nábytek Rošťanská, Mikulov/ Ladislav Stolarik, Vinný sklep, Pod Kozím hrádkem, Mikulov/ Květiny Fanstasi, Masarykovo náměstí, Mikulov/ Apartmán a penzion Pěnčík, Vídeňská 36, Mikulov/ Cukrárna Cafe "U Anděla", Strážnice/ Strážnické brambůrky,Hožba Petr, Chaloupky 72, Strážnice/ Cukrárna Mikulčík, Vacenovice/ Cukrářství Tomšejová Miroslava, Rohatec/ Květinářství Eva Fujsová, Hraničářù 8, Mikulov/ Květiny, Gabriela Bachanová, Strážnice/ Půjčovna kostýmù, Brno-Židenice BAMBIBAZAR/ Půjčovna kostýmù, Ústí nad Orlicí/ MUDr.Marie Hudečková/ Pekárna Stravin, Hodonín/ Studená kuchyně, Holohovec, p. Přemysl Orlický/ JIPO, Výroba lázeňských oplatkù, Hodonín/ zaměstnanci jídelních vozů, Brno/ Tiskárna Adámek, Břeclav/ Reklamní agentura Agama Litomyšl/ Velkoobchod s hračkami,, Rakvice/ Autobusová doprava, Mikulčice, Roman Fiala/ SMART BALLOONS s.r.o.,
Brno město

 

     
 
 

                                                                            CHARITA DĚTEM z.s. | Z. Kopala 1162 , 570 01 Litomyšl | IČO: 227 60 458 | DIČ: CZ22760458

CHARITA DĚTEM  © 2011 | všechna práva vyhrazena | Artwork by GreyHound